Search

نگین چشمی

نگین چشمی

 از آنجا که مورد تایید مجامع بین المللی نیست، فعلا هیچ استاندارد ثبت شده برای آن وجود ندارد. پیش از این ایمپنلت‌هایی در جراحی‌های زیبایی در بخشهای مختلف بدن  استفاده می‌شد که قابل رویت نبود و فقط قسمت مورد نظر را به صورت برجسته نشان می‌داد اما از ده سال گذشته ایمپلنت‌هایی پا به عرصه گذاشتند که می‌توان آن‌ها را مشاهده کرد و این موضوع از کاشت نگین بر روی دندان شروع شد که به تدریج در کنار آن بحث کارگذاری نگین داخل چشم و همچنین کار گذاشتن عنبیه مصنوعی برای تغییر رنگ چشم جهت هماهنگی آن با رنگ مو، لباس، مد ... به عنوان یک مدل زیبایی آغاز شد. منشا اولیه وجود چنین ایمپلنت‌هایی در یکی از کشورهای اروپایی بود که از آن جایی که کریستال‌ها برای بدن عموما خنثی هستند و ایجاد التهاب نمی‌کنند؛ نگین‌هایی از جنس کریستال ساخته شد که (البته این نگین ها با جنس طلا هم در برخی از کشورها وجود دارد) برای زیبایی بر روی سفیدی چشم یعنی بافت صلبیه قرار می‌گیرد.

در این جراحی لایه ملتحمه که لایه‌های لغزنده‌ای بر روی کره چشم هستند، برش داده و باز می‌شود و نگین که تراش بسیار ظریفی خورده، زیر آن قرار می‌گیرد. پس از مدتی که از قرمزی چشم بگذرد، نگین‌های کاشته شده از زیر این لایه‌ها مشخص می‌شود؛ هر چند به دلیل اینکه دولایه روی نگین را پوشانده است، درخشندگی که نگین بر روی دندان دارد را نمی‌تواند داشته باشد. در صورت عدم رضایت از وجود آن و یا رنگ آن ؛ میتوان نگین را طی یک جراحی دیگر خارج نمود و یا تعویض کرد. عوارض شامل عدم ترمیم مناسب لایه‌هایی که نگین در زیر آن گذاشته شده (عدم ترمیم لایه ملتحمه) که ممکن است منجر به تشکیل گوشت اضافه و اختلال حرکتی در چشم شود ؛ نفوذ به لایه صلبیه و ایجاد خطر برای کره چشم و دید چشم ؛ و قرمزی مداوم در آن ناحیه هستند. اگر این نگین باعث عفونت نیز شود، می‌تواند به کره چشم صدمه بزند و در ‌‌‌نهایت فرد بینایی خود را از دست دهد. انجام این نوع جراحی زیبایی هنوز تاییدیه مجامع بین المللی پزشکی را دریافت نکرده و لازمه آن انجام مطالعات بسیاری در مورد نحوه کارگزاری نگین و نوع نگین قابل کارگزاری است البته از آنجا که مورد تایید مجامع بین المللی نیست، فعلا هیچ استاندارد ثبت شده برای آن وجود ندارد.

 نکات مهم در جراحی پلک و ابرو و تزریقات دور چشم (عمل زیبایی چشم)


1- معاينه دقيق چشم و ساختمانهاي اطراف چشم مثل غدد اشكي، پمپ اشكي، مجرای اشکی ، عملكرد عضلات و بينائي، قبل از تزريق چربی و تزریق فیلر , تزریق بوتاکس , جراحي زیبایی پلک , لیفت ابرو , لیفت گونه , کشیدگی چشم , افتادگی پلک چشم (پتوز) ضروري است. معاینات توسط جراح پلک (جراح پلاستیک چشم) انجام میشود تا از عوارض جراحی بلفاروپلاستی جلوگیری و در نتیجه هزینه جراحی زیبایی پلک کاهش یابد.

2- عمل زيبايي پلك با لیزر و یا دستگاههای دیگر قابل انجام است ولیکن استفاده از دستگاه امواج راديويي جديدترين وسیله برش در جراحي هاي زيبايي صورت مي باشد

3- قطع داروهای که شانس خونریزی حین عمل یا پس ازعمل جراحی راافزایش میدهند مثل: آسپیرین دیکلوفناک بروفن وارفارین ....

4- استفاده از كرم ضد آفتاب و عينك آفتابي باعث تاخير در ایجاد پف پلک و افتادگی پوست صورت و علائم سن در صورت مي شود.

5- شما میتوانید هر گونه پرسش در مورد پف پلک بالا , افتادگی پلک بالا , پف پلک پایین , افتادگی ابرو , لیفت ابرو , لیفت گونه و جراحی زیبایی چشم را در بخش "پرسش و پاسخ" در سایت پروفسور بهمنی کشکولی بپرسید تا ظرف چند ساعت پاسخ خود را دریافت کنید.